Firma Gorilla Electronics posiada specjalistyczną maszynę do regeneracji filtrów cząstek stałych DPF i SCR oraz katalizatorów. Maszyna wykorzystuje metodę hydrodynamiczną. Regeneracja filtr jest procesem zautomatyzowanym i odbywa się w zamkniętej ciśnieniowej komorze przy wykorzystaniu zamkniętego obiegu cieczy. Filtr poddawany jest czyszczeniu w stężeniu cieczy z czynnikiem biodegradowalnym w temperaturze około 50 stopni Celsjusza, podczas regeneracji zachodzi proces kawitacji, który gwarantuje przywrócenie parametrów zbliżonych do parametrów fabrycznych nowego filtra.

W przeciwieństwie do wypalania w piecu indukcyjnym czy zalewania chemią filtrów DPF, tylko metoda hydrodynamiczna daje gwarancję czystego filtra. Piec indukcyjny poprzez bardzo wysoką temperaturę uszkadza monolit filtra DPF. Ceramika filtra nie jest również odporna na bezpośrednie działanie chemii np. dimmera.

Regeneracja metodą hydrodynamiczną stosowana przez naszą firmę jest to bardzo skuteczny sposób, który nie stwarza ryzyka uszkodzenia wkładu filtra (co może zdarzyć się w metodach czyszczenia opartych na działaniu wysokiej temperatury).

Zastosowana metoda gwarantuje przywrócenie wydajności filtra do poziomu ~ 99% bez konieczności jego rozcinania czy też demontażu czujników z obudowy filtra (zostaną one również oczyszczone).

Urządzenie umożliwia wykonanie pomiaru poziomu zanieczyszczenia filtra przed jak i po cyklu czyszczenia oraz wydrukowanie wyników, co pozwala jednoznacznie ocenić skuteczność procesu.

Metoda czyszczenia filtra cząstek stałych w porównaniu do tzw. regeneracji serwisowej wykazuje wiele zalet:

  • brak zwiększonego obciążenia mechanicznego silnika spowodowanego pracą z wysoką prędkością obrotową podczas procesu wymuszonej regeneracji
  • brak zwiększonego obciążenia cieplnego elementów w układzie wydechowym (turbosprężarka, katalizator, rdzeń filtra cząstek stałych)
  • brak konieczności wymiany oleju silnikowego, która wymagana jest po przeprowadzeniu regeneracji serwisowej